Олий уқув юртидан кейинги таълим институтига қабул қилиш
Республика ихтисослаштирилган эпидемиология, микробиология, юқумли ва паразитар касалликлар илмий-амалий тиббиёт марказининг Вирусология илмий-тадқиқот институти таянч докторантура (PhD), докторантура (DSc) ва мустақил изланувчиликка (PhD ва DSc) 2022 йил 15 сентябрдан 15 октябргача қуйидаги мутахассисликлар бўйича қабул эълон қилади:
14.00.10 - Юқумли касалликлар
03.00.04 - Микробиология ва вирусология
Изоҳ: Таянч докторантура (PhD), докторантура (DSc) ва мустақил изланувчиликка (PhD ва DSc) хужжатлар Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлигининг Ягона электрон тизими сайти орқали (http://phd.mininnovation.uz) онлайн қабул қилинади. Хужжатлар рўйхати http://phd.mininnovation.uz сайтида мавжуд.
Таянч докторантурага (PhD) кириш учун талабгорлар қуйидаги имтиҳонларни топширади:
- танланган мутахассислик бўйича (микробиология ва вирусология, юқумли касалликлар)
- чет тили (аввал ўқиган таълим даражасида).
Докторантура (DSc), мустақил изланувчиликка (PhD ва DSc) кириш учун талабгорлар мутахассислик бўйича суҳбатдан ўтади.
Ҳужжатларни қабул қилиш муддати: 2022 йил 15 сентябрдан 15 октябргача
Ҳужжатларни қабул қилиш манзили:
100194, Тошкент шаҳри, Юнусобод, Янги шаҳар кўчаси, 7А.
Телефон / факс: (99871) 209-83-26
Қабул вақти: душанба-жума 09.00-16.00
- Клиник ординатура
Клиник ординаторларни тайёрлаш базаси клиника ва амбулатор диагностика-гепатология маркази ва институтнинг барча бўлимларини ўз ичига олади.
Клиник база қуйидаги бўлимдан ташкил топган: болалар юқумли диарея касалликлари, ОИВ/ОИТС бўлими, ўткир вирусли гепатитлар, сурункали вирусли гепатитлар, сурункали вирусли гепатит ва жигар циррози, жонлантириш, жадал даволаш ва лабораториялар. Клиник база беморларга ихтисослашган тиббий ёрдам кўрсатиш учун замонавий асбоб-ускуналар билан таъминланган.
Институт ўқув фаолиятини олиб бориш ҳуқуқий лицензия асосида «Юқумли касалликлар» мутахассислиги бўйича ординаторларни қабул қилади.
Кириш имтиҳони мутахассислик бўйича тест ва оғзаки сўров ўтказиш шаклида ўтказилади. Қабул синовларидан олинган натижалар баённома билан расмийлаштирилади ва ҳужжатлаштирилади.
Қабул қилиш учун ариза беришга ўқишга кириш учун ариза берувчилар топширади. Қабул қилиш учун талаб қилинадиган ҳужжатлар институтга, клиник ординатурага қабул қилиш бўйича масъул котибга тақдим этилади.

Прием в институт послевузовского образования
Республиканский научно-исследовательский институт Вирусологии Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра эпидемиологии, микробиологии, инфекционных и паразитарных заболеваний объявляет прием в базовую докторантуру (PhD), докторантуру (DSc) и самостоятельное соискательство (PhD и DSс) с 15 сентября по 15 октября 2022 г. по следующим специальностям:
14.00.10 - Инфекционные болезни
03.00.04 - Микробиология и вирусология
Примечание. Прием документов в базовую докторантуру (PhD), докторантуру (DSc) и самостоятельное соискательство (PhD и DSс) будет осуществляться онлайн через Единую электронную систему Министерства Инновационного развития Республики Узбекистан (http://phd.mininnovation.uz). Список документов представлен на сайте http://phd.mininnovation.uz
Претенденты на обучение в базовой докторантуре (PhD) сдают вступительные экзамены:
- по выбранной специальности (микробиология и вирусология, инфекционные болезни)
- по иностранному языку (изученному на предыдущих уровнях образования).
Претенденты, поступающие наобучение в докторантуру(DSc),самостоятельное соискательство(PhD иDSc)проходят собеседование по специальности.
Прием документов
Срок приема документов: с 15 сентября по 15 октября 2022 г.
Место приема документов:
100194, город Ташкент, Юнусабад, улица Янги шахар, 7А.
Телефон / факс: (99871) 209-83-26
Время приема: Понедельник-Пятница - 09.00-16.00.
- Клиническая ординатура
База подготовки клинических ординаторов включает в себя клинику и Амбулаторно-поликлинический диагностический-Гепатологический центр, научные подразделения института. Клиническая база состоит из следующих отделений: детские инфекционные диарейные заболевания, ВИЧ/СПИД, острых вирусных гепатитов, хронических вирусных гепатитов, хронических вирусных гепатитов и циррозов печени, реанимации, интенсивной терапии и лаборатории. Клиническая база оснащена современным оборудованием, позволяющим оказывать специализированную медицинскую помощь пациентам.
Институт в соответствии с лицензией на право осуществления образовательной деятельности проводит прием по программе ординатуры по специальности «Инфекционные болезни».
К освоению программ ординатуры допускаются лица, имеющие высшее медицинское образование. Прием на обучение осуществляется в рамках выделенных квот.
Вступительное испытание проводится в форме тестирования и устного опроса по специальности. Результаты проведенного вступительного испытания суммируются и оформляются протоколом.
Прием на обучение осуществляется по заявлению о приеме, которое подается поступающим. Документы, необходимые для поступления, представляются в институт, ответственному секретарю по приему в клиническую ординатуру.