Олий уқув юртидан кейинги таълим институтига қабул қилиш
Республика ихтисослаштирилган эпидемиология, микробиология, юқумли ва паразитар касалликлар илмий-амалий тиббиёт марказининг Вирусология илмий-тадқиқот институти таянч докторантура (PhD), докторантура (DSc) ва мустақил изланувчиликка (PhD ва DSc) 2022 йил 15 сентябрдан 15 октябргача қуйидаги мутахассисликлар бўйича қабул эълон қилади:
14.00.10 - Юқумли касалликлар
03.00.04 - Микробиология ва вирусология
Изоҳ: Таянч докторантура (PhD), докторантура (DSc) ва мустақил изланувчиликка (PhD ва DSc) хужжатлар Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлигининг Ягона электрон тизими сайти орқали (http://phd.mininnovation.uz) онлайн қабул қилинади. Хужжатлар рўйхати http://phd.mininnovation.uz сайтида мавжуд.
Таянч докторантурага (PhD) кириш учун талабгорлар қуйидаги имтиҳонларни топширади:
- танланган мутахассислик бўйича (микробиология ва вирусология, юқумли касалликлар)
- чет тили (аввал ўқиган таълим даражасида).
Докторантура (DSc), мустақил изланувчиликка (PhD ва DSc) кириш учун талабгорлар мутахассислик бўйича суҳбатдан ўтади.
Ҳужжатларни қабул қилиш муддати: 2022 йил 15 сентябрдан 15 октябргача
Ҳужжатларни қабул қилиш манзили:
100194, Тошкент шаҳри, Юнусобод, Янги шаҳар кўчаси, 7А.
Телефон / факс: (99871) 209-83-26
Қабул вақти: душанба-жума 09.00-16.00
- Клиник ординатура
Клиник ординаторларни тайёрлаш базаси клиника ва амбулатор диагностика-гепатология маркази ва институтнинг барча бўлимларини ўз ичига олади.
Клиник база қуйидаги бўлимдан ташкил топган: болалар юқумли диарея касалликлари, ОИВ/ОИТС бўлими, ўткир вирусли гепатитлар, сурункали вирусли гепатитлар, сурункали вирусли гепатит ва жигар циррози, жонлантириш, жадал даволаш ва лабораториялар. Клиник база беморларга ихтисослашган тиббий ёрдам кўрсатиш учун замонавий асбоб-ускуналар билан таъминланган.
Институт ўқув фаолиятини олиб бориш ҳуқуқий лицензия асосида «Юқумли касалликлар» мутахассислиги бўйича ординаторларни қабул қилади.
Кириш имтиҳони мутахассислик бўйича тест ва оғзаки сўров ўтказиш шаклида ўтказилади. Қабул синовларидан олинган натижалар баённома билан расмийлаштирилади ва ҳужжатлаштирилади.
Қабул қилиш учун ариза беришга ўқишга кириш учун ариза берувчилар топширади. Қабул қилиш учун талаб қилинадиган ҳужжатлар институтга, клиник ординатурага қабул қилиш бўйича масъул котибга тақдим этилади.

Admission to the institute of postgraduate education
Research Institute of Virology of the Republican Specialized Scientific and Practical Medical Center of Epidemiology, Microbiology, Infectious and Parasitic Diseases announces admission to basic doctorate (PhD), doctorate (DSc) and independent research (PhD and DSc) from September 15 to October 15, 2022 in the following specialties:
14.00.10 - Infectious Diseases
03.00.04 - Microbiology and Virology
Note. Admission to basic doctorate (PhD), doctorate (DSc) and independent research (PhD and DSc) is carried out online in the Unified Electronic System of the Ministry of Innovative Development of the Republic of Uzbekistan (registration on the website (http://phd.mininnovation.uz). The list of documents is presented on the website http://phd.mininnovation.uz
Applicants for basic doctorate (PhD) take entrance exams in:
- according to the chosen specialty (microbiology and virology, infectious diseases)
- foreign language (learned at previous levels of education).
Applicants applying for basic doctorate (PhD), doctorate (DSc) and independent research (PhD and DSc) are interviewed in their specialty.
Acceptance of documents
Deadline for accepting documents: from September 15 to October 15, 2022.
Place of acceptance of documents:
100194, Tashkent city, Yunusabad, Yangi Shahar street,7A.
Phone / fax: (99871) 209-83-26
Reception time: Monday-Friday - 09.00-16.00.
- Clinical internship
Base of preparation of clinical residents includes the clinic, outpatient, and diagnostic-hepatologic Center, research units of the Institute. Clinical base (5 departments: children's infection diarrhea disease, HIV/AIDS-HIV-infected patients, Department of acute viral hepatitis, department of chronic viral hepatitis, department of chronic viral hepatitis and liver cirrhosis), resuscitation department, intensive therapy department, laboratory, equipped with modern equipment, allowing to provide specialized medical assistance to patients.
The Institute, in accordance with the license to conduct educational activities, organizes reception on residency program on special field «Infectious diseases»
To programmes of residency, persons are allowed with higher medical education. Admission to the training is carried out within the allocated quotas.
Admission tests shall be carried out in the form of testing and oral questioning. The results of the admission test will be summarized and are documented in the Protocol.
Admission to training is performed on the application for admission, which is filed by the applicant. The documents, necessary for admission, shall be submitted to the Institute, to the Executive Secretary on the admission to the clinical internship.