Tibbiyot oliy ta’lim muassasalari va ularning filiallari 2022/2023 o‘quv yilida;
va Parazitar kasalliklar ilmiy-amaliy tibbiyot markazi Virusologiya ilmiy-tekshirish instituti klinik ordinaturaga oʻqishga abituriyentlardan hujjatlar qabulini eʼlon qiladi
Virusologiya ilmiy-tadqiqot instituti "Yuqumli kasalliklar" mutaxassisligi bo'yicha klinik ordinaturaga hujjatlar qabul qiladi. Kirish imtihonlari mutaxassislik bo'yicha test va og'zaki so'rov shaklida o'tkaziladi.
Tanlov shartlari va Virusologiya ilmiy-tadqiqot institutiga oʻqishga kirish qoidalari toʻgʻrisidagi maʼlumotlar https://riv.uz/ saytida joylashtirilgan. Hujjatlarni topshirishning oxirgi muddati 20 iyuldan 22 avgustgacha.
Muhlatdan keyin hujjatlar qabul qilinmaydi. Qabul qilish uchun zarur bo‘lgan hujjatlar klinik ordinaturaga qabul qilish uchun institut mas’ul kotibiga topshiriladi.
Hujjatlarni qabul qilish manzili:
100194, Toshkent, Yunusobod, ko'ch. Yangi shahar, 7A.
Ma'lumot uchun telefon:
(99871) 231-18-62
Qabul vaqti: dushanba-juma soat 09.00 dan 16.00 gacha
Tibbiyot oliy taʼlim muassasasi yoki ilmiy-tadqiqot markaziga (ordinaturaga) qabul qilish uchun klinik ordinaturaga nomzodlar qabul komissiyasiga quyidagi hujjatlarni taqdim etadilar:
- ko'rsatma bilan mutaxassislik bo'yicha klinik ordinatura,
Oliy ta'lim muassasasi (ixtisoslashtirilgan ilmiy markaz, ilmiy-tadqiqot instituti) rektori (direktori) nomiga ariza;
- oliy maʼlumot toʻgʻrisidagi hujjat (yoki Oʻzbekiston Respublikasi oliy taʼlim muassasalarini davlat granti boʻyicha tamomlaganlar uchun diplomdan koʻchirma) va unga ilova;
- 086-U-shakldagi tibbiy ma'lumotnoma;
- Qonun hujjatlariga muvofiq o'qishga kirish uchun imtiyozlar beruvchi hujjat.
Agar koʻrsatilgan hujjatlar mavjud boʻlsa, oliy taʼlim muassasasining qabul komissiyasi abituriyentning hujjatlarini qabul qilishni rad etishga haqli emas.

- Medical higher education institutions and their branches in the 2022/2023 academic year,
Center for Advanced Medical Studies, Republican Specialized Scientific and Practical Medical Centers, Research General and Targeted Admission to Clinical Residency at Institutions
P L A N
The Republican Specialized Epidemiological, Microbiological, Infectious
and Research Institute of Virology of the Scientific and Practical Medical Center for Parasitic Diseases announces acceptance of documents from applicants for training in clinical residency
The Research Institute of Virology accepts applicants for clinical residency in the specialty "Infectious Diseases". The entrance exam is conducted in the form of testing in the specialty and an oral survey.
Information on the conditions of the competition and the rules for admission to the Research Institute of Virology https://riv.uz / is posted on the website. The deadline for submitting documents is from July 20 to August 22.
Documents will not be accepted after the deadline. Documents required for admission are submitted to the responsible secretary of the institute for admission to clinical residency.
Address for receiving documents:
100194, Tashkent, Yunusabad, Yangi Shahar Street, 7A.
Phone for inquiries:
(99871) 231-18-62
Reception hours: Monday-Friday from 09.00 to 16.00
Candidates for clinical residency for admission to (residency) of a medical higher educational institution or research center shall submit the following documents to the Admissions Committee:
- clinical residency in a specialty indicating,
application addressed to the rector (director) of a higher educational institution (specialized research center, research institute;
- document on higher education (or an extract from a diploma - for those who graduated from higher educational institutions of the Republic of Uzbekistan on a state grant) and an appendix to it;
- 086-U-medical certificate in form;
- Document granting a benefit when enrollment in accordance with legislative acts.
If the specified documents are available, the admissions committee of the higher educational institution does not have the right to refuse to accept the applicant's documents.